БЛОХИ

Факти про бліх та зараження блохами

 • За підрахунками, приблизно 50% шкірних реакцій, які зустрічаються у ветеринарній практиці, спричинені укусами бліх.
 • Їх слина є алергеном, який часто спричиняє виникнення алергічного дерматиту, що найбільш часто зустрічається у кішок і собак.
 • Блохи також є переносниками збудників різних хвороб, наприклад, бубонної чуми та хвороби котячих подряпин. Вони часто є переносниками стьожкових гельмінтів для собак і котів.
 • Дорослі блохи становлять лише 5% від загальної кількості бліх. Переважна більшість (95%) мешкає у навколишньому середовищі, особливо на незрілих стадіях (яйця, личинки та лялечки).
 • Блохи потенційно можуть укусити людину.
 • Для лікування та захисту кішок і собак від бліх можна використовувати засіб Фіприст Комбо, який вбиває і дорослих, і незрілих бліх.

Як можна виявити інфекцію?

Перші ознаки зараження

Перша ознака того, що тварина заражена – це більш часте чухання. Деякі тварини не чутливі до укусів блох, тому вони не будуть чухатися з самого початку, і інфекція може легко залишитися непоміченою до моменту, коли блохи вже активно розмножилися.

Чи можна помітити дорослих бліх?

Дорослі блохи – це крихітні темно-коричневі комахи. Хоча їх видно неозброєним оком, їх важко помітити в хутрі, бо вони постійно рухаються. Найчастіше їх можна побачити біля кореня хвоста, між лопатками і на паху.

Який найпростіший спосіб виявлення інфекції?

Найкращий спосіб – розчісувати хутро за допомогою гребінця-блохи, який збирає фекалії блох, які виглядають як дуже крихітні темні плями. Ви також можете помітити їх при уважному огляді шерсті зараженої тварини. Якщо покласти їх на вологу бавовняну серветку або рушник, область навколо них стане червоною. Це відрізняє їх від зерен ґрунту та іншого сміття, яке може потрапити до хутра.

Які існують методи лікування інфекції?

Зараження блохами є складною проблемою, що потребує комплексного підходу. Дорослі блохи, що живуть на господарях, і блохи, що живуть у середовищі господаря, спричиняють більшість проблем і повинні бути знищені одномоментно. Кожного разу, коли ви помічаєте наявність бліх у свого улюбленця, проводьте курс лікування від ендопаразитів. Тому що блохи часто переносять стьожкового гельмінта Dipylidium caninum. Препарати, що містять празиквантел, ефективні проти цього стьожкового гельмінта.

Профілактика зараження блохами

Щоб успішно запобігти внутрішньому зараженню паразитами, продукт від бліх слід застосовувати правильно, лікування слід повторювати через належні проміжки часу та воно повинно бути довготривалим.

1 Спот-он лікування

 • Обробляйте усіх тварин, які проживають у межах одного домогосподарства. Використовуйте фіпроніловий спрей для цуценят та кошенят віком від 2 днів.
 • Виберіть правильний препарат та дозування для вашого улюбленця з урахуванням виду та маси тіла.
 • Використовуйте одну піпетку лише для однієї тварини!
 • Обробляйте свого улюбленця ввечері.
 • Розділіть хутро свого улюбленця між лезами, щоб ви могли бачити шкіру. Шкіра повинна бути сухою.
 • Не торкайтеся шкіри, поки місце нанесення не висохне. Якщо кілька домашніх тварин живуть разом, переконайтеся, що вони не труться один до одного після лікування.
 • Не купайте тварин за два дні до та два дні після лікування.

2  Періодичність Спот-он лікування

Обробляйте своїх домашніх тварин кожні чотири тижні. Використовуйте комплексний захист від бліх.

3 Тривалість лікування

Якщо ви ретельно дотримуєтесь інструкцій щодо застосування крапель Спот-он та інтервалів лікування, весь курс триватиме не менше трьох місяців, але якщо інфекція важка, лікування може зайняти півроку. Лікування є складним і тривалим, оскільки всіх дорослих бліх необхідно вбивати, але вони постійно розвиваються з яєць, відкладених блохами до початку лікування.

Контроль бліх на незрілих стадіях

 1. Для боротьби з блохами на незрілих стадіях лікування повинно включати регулятор росту, наприклад, S-метопрен у складі препарату Фіприст Комбо®.
 2. Ретельно пропилососьте всю підлогу, килими та меблі у вашому домі та вашій машині не менше двох днів поспіль перед процедурою. Викиньте мішок від пилососа якомога швидше, оскільки в ньому будуть розвиватися незрілі блохи.
 3. За можливості продезінфікуйте всі поверхні за допомогою відповідного інсектициду.
 4. Виперіть всю білизну улюбленця в пральній машині за температури  60°C або більше.

Зверніть увагу, що на ринку не існує жодного товару з негайною дією. Лікарські засоби, які містять фіпроніл, потребують приблизно 12-18 годин, перш ніж речовина рівномірно розподілиться на оболонці та почне діяти.

Як можна запобігти зараженню?

 1. Блохи – це постійна проблема, і зараженню слід запобігати протягом всього року.
 2. Профілактику необхідно проводити всім домашнім тваринам, які живуть в одному приміщенні.
 3. Використовуйте розчин, що діє при контакті, а це означає, що паразит гине, якщо він потрапляє на шкіру або до хутра обробленої тварини. Речовина не засвоюється в організмі і не навантажує організм. Компанія Крка пропонує препарат Фіприст Комбо® для собак та котів!