Воші

Цікаві факти

  • Воші – це паразити, які живуть на шкірі та волоссі тварин та людей.
  • Вони є специфічними паразитами, оскільки не передаються між різними видами або від тварин до людей.
  • Воші живляться волоссям і мертвими клітинами шкіри, а деякі види також кров’ю.
  • Собача воша може бути переносником стьожкових гельмінтів, які також можуть заражати людину.
  • Фіприст® Комбо – ефективний препарат для профілактики та лікування інвазій, що виникають через укуси вошей, у собак та котів.

Як можна виявити інфекцію?

Воші мають довжину приблизно 2 мм; вони мають сплющене тіло жовто-коричневого кольору. На кінці кожної ніжки вони мають схожі на гачки кігті, які щільно обхоплюють волосся хазяїна. Хоч їх і видно неозброєним оком, їх важко помітити в густій шерсті тварин.

Які є методи лікування інфекції?

Воші відкладають свої яйця (гниди) на тілі тварин і приклеюють їх до волосків. Нове покоління особин розвивається приблизно через місяць. Їм потрібен хазяїн на всіх етапах розвитку, оскільки в іншому випадку вони не зможуть вижити.

На відміну від бліх, вони уражають лише тварин і можуть бути повністю знищені за допомогою відповідного засобу. Препарат «Фіприст® Комбо» містить діючу речовину фіпроніл, яка є ефективною проти вошей.

Одночасно також слід лікувати зараження внутрішніми паразитами, оскільки собачі воші Trichodectes canis є переносниками стьожкового гельмінта Dipylidium caninum, який може передаватися людині. Інвазії стьожкових гельмінтів можна ефективно лікувати препаратом Дехінел® для кішок та Дехінел® Плюс.

Як можна запобігти зараженню?

Регулярний догляд за шерстю (чищення щіткою щодня і періодичні купання) потрібний для запобігання вошиної інвазії у собак і кішок. Воші часто заражають молодих і старих тварин, а також тварин у поганому фізичному стані, для яких правильний догляд має особливе значення. Також рекомендується профілактичне застосування лікарського засобу, ефективного проти вошей. Препарат Фіприст® Комбо– є чудовим вибором, оскільки він ефективно захищає собак та котів від вошей, бліх та кліщів строком до одного місяця.