Воші

Цікаві факти

  • Воші – це паразити, які живуть на шкірі та волоссі тварин та людей.
  • Вони є специфічними паразитами, оскільки не передаються між різними видами або від тварин до людей.
  • Воші живляться волоссям і мертвими клітинами шкіри, а деякі види також кров’ю.
  • Собача воша може бути переносником стьожкових гельмінтів, які також можуть заражати людину.
  • «Фіприст Комбо» – ефективний препарат для профілактики та лікування інвазій, що виникають через укуси вошей, у собак та котів.

Як можна виявити інфекцію?

Воші мають довжину приблизно 2 мм; вони мають сплющене тіло жовто-коричневого кольору. На кінці кожної ніжки вони мають схожі на гачки кігті, які щільно обхоплюють волосся хазяїна. Хоч їх і видно неозброєним оком, їх важко помітити в густій шерсті тварин.

Які є методи лікування інфекції?

Воші відкладають свої яйця (гниди) на тілі тварин і приклеюють їх до волосків. Нове покоління особин розвивається приблизно через місяць. Їм потрібен хазяїн на всіх етапах розвитку, оскільки в іншому випадку вони не зможуть вижити.

На відміну від бліх, вони уражають лише тварин і можуть бути повністю знищені за допомогою відповідного засобу. Препарат «Фіприст Комбо» містить діючу речовину фіпроніл, яка є ефективною проти вошей.

Одночасно також слід лікувати зараження внутрішніми паразитами, оскільки собачі воші Trichodectes canis є переносниками стьожкового гельмінта Dipylidium caninum, який може передаватися людині. Інвазії стьожкових гельмінтів можна ефективно лікувати препаратом «Дехінел для кішок» та «Дехінел Плюс».

Як можна запобігти зараженню?

Регулярний догляд за шерстю (чищення щіткою щодня і періодичні купання) потрібний для запобігання вошиної інвазії у собак і кішок. Воші часто заражають молодих і старих тварин, а також тварин у поганому фізичному стані, для яких правильний догляд має особливе значення. Також рекомендується профілактичне застосування лікарського засобу, ефективного проти вошей. Препарат «Фіприст Комбо»- є чудовим вибором, оскільки він ефективно захищає собак та котів від вошей, бліх та кліщів строком до одного місяця.