Часті запитання

Часті запитання про бліх

Мій улюбленець не виходить з дому і не контактує з іншими тваринами. Чи потрібен йому захист?

Блохи на різних стадіях розвитку можуть потрапляти до вашого будинку на одязі та взутті, або їх можуть занести ваші гості, як люди, так і тварини.

Я лікував свого улюбленця препаратами від бліх, але все ще бачу їх. Чи означає це, що ліки неефективні?

Ні. Зверніть увагу, що лише невелика частка, приблизно від 1 до 5%, від усіх бліх живе на господарі. Переважна більшість (95%) мешкає в навколишньому середовищі, особливо у незрілих стадіях (яйця, личинки та лялечки). Блохи, яких ви можете побачити на своєму улюбленці – це не ті блохи, яких ви бачили до того, як лікували свого улюбленця.

Де мій улюбленець може натрапити на бліх?

Блохи можуть мігрувати від однієї тварини до іншої, якщо домашні тварини живуть в одному домі, але зазвичай вони походять ззовні. Ваш улюбленець може натрапити на них на прогулянці в парку, лісі, саду або в місцях, заражених блохами в незрілих стадіях (яйця або личинки), наприклад, на килимках, в машині або сараї.

Чи становлять блохи небезпеку лише навесні та влітку?

Основний сезон для розвитку бліх триває з весни до осені, тоді й ризик зараження є найвищим. На відміну від загальноприйнятої думки, блохи активні протягом усього року, особливо в приміщеннях з центральним опаленням, де блохи в незрілих стадіях можуть виживати та розвиватися.

Скільки часу потрібно для позбавлення від бліх?

На жаль, блохи дуже витривалі і можуть швидко розмножуватися. Тривалість життя блохи – приблизно два місяці. Доросла самка відкладає на день від 20 до 50 яєць. Для успішного усунення не тільки дорослих бліх, а й бліх на незрілих стадіях, потрібно вбивати та видаляти їх з усіх місць, в яких перебуває ваш улюбленець. Для розвитку блохи потрібен час, тому лікування має бути досить тривалим (принаймні три місяці). Обробляйте своїх домашніх тварин засобом, який діє на бліх на всіх стадіях розвитку (наприклад, «Фіприст Комбо»), регулярно щомісяця та згідно із інструкцією. Щоб лікування було ефективним, слід також продезінфікувати місця, в яких перебуває улюбленець (килимки, постільна білизна, машини, одяг тощо).

Чи можуть блохи кусати нас?

Коли блохи масово розмножуються, вони також можуть кусати людей. Укуси бліх часто спричиняють появу червоних і сверблячих плям на шкірі навколо щиколоток. Відомо, що блохи є переносниками збудників захворювань, наприклад, хвороби котячих подряпин. Це захворювання має подібні до грипу симптоми. Також вони є переносниками стьожкових гельмінтів.

Як дізнатися, чи є у мого улюбленця блохи?

Найчастішими симптомами блошиної інфекції є подряпини, кусання та облизування уражених ділянок, а також випадання волосся (особливо на корені хвоста), але іноді симптомів може не бути зовсім. Деякі тварини не чутливі до укусів бліх та чухаються лише на початку інфекції, і лише періодично, тому господарі можуть не помітити проблему. Блохи помітні неозброєним оком, але лише тоді, коли інфекція важка. Найкращим способом іх видалення є використання гребінця від бліх. Гребінець від бліх також збирає на собі фекалії бліх, що виглядають як невеликі темні цяточки.

Часті запитання про кліщів

Де моя домашня тварина, ймовірно, натрапляє на кліщів?

Домашні тварини можуть натрапляти на кліщів під час регулярних щоденних прогулянок на свіжому повітрі. Кліщі є не тільки в лісах, але також у високій траві та в міських парках та садах. Вони живуть на землі і можуть забиратися на траву та кущі заввишки 70 см.

Як кліщі можуть нашкодити домашнім тваринам?

Якщо велика кількість кліщів прикріплюється до господаря, вони можуть спричинити виникнення анемії. Місце прикріплення може почервоніти і боліти. Найголовніше, що кліщі є переносниками збудників багатьох захворювань, які шкодять як тваринам, так і людям, наприклад анаплазмоз, бабезіоз, ерліхіоз та хвороба Лайма, також відома як бореліоз.

Коли тварина найімовірніше підхоплює кліщів?

Активність кліща залежить від правильної температури та вологості. Основний сезон кліщів – з ранньої весни до пізньої осені. Кліщі активні, коли температура вища 5° С. Це означає, що за відповідної погоди тварина може підхопити кліщів і взимку.

Я помітив кліща на своєму улюбленці. Що я повинен зробити?

Видаліть кліща за допомогою спеціального пінцета. Хапайте кліща якомога ближче до шкіри улюбленця. Не прокручуйте, а лише плавно витягніть його, прикладаючи рівномірний натиск. Перевіряйте тварину на наявність кліщів після кожної прогулянки на свіжому повітрі. Захистіть свого улюбленця якомога швидше ефективним засобом від кліщів (Фіприст Комбо).

Де кліщі найчастіше прикріплюються до тварин?

Кліщі можуть прикріпитися до будь-якої частини тіла. Однак приділіть особливу увагу частинам тіла, на яких менше хутра, і де шкіра тонша, особливо обличчя, вуха, пахви, між пальцями ніг, пах та навколо заднього проходу.

Часті запитання про препарат Фіприст® Комбо

Що таке Фіприст® Комбо і для чого він використовується?

Фиприст®Комбо – це комбінація двох діючих речовин. Фіприст Комбо містить фіпроніл, який ефективний проти бліх, кліщів та вошей. Ця діюча речовина пройшла найбільшу кількість клінічних випробувань з усіх молекул і відома своєю безпекою. Також у складі міститься S-метопрен, який пригнічує ріст і діє на бліх у незрілих стадіях. Це перешкоджає розвитку яєць та личинок та подальшому зараженню середовища обробленого господаря.

Як діє Фіприст® Комбо?

Нанесіть розчин Фіприст® Комбо точково на шерсть улюбленця у нижній частині шиї між лопатками. Наносити тільки на суху шкіру! Після нанесення продукт рівномірно розподіляється по шерсті тварини. Розчин всмоктується у шкіру, а потім безперервно виділяється з сальних залоз на шерсть обробленої тварини протягом одного місяця. Це вбиває неприкріплених паразитів на шкірі обробленої тварини.

Чи можу я застосовувати препарат Фіприст® Комбо для лікування самок у період вагітності і лактації?

Ви можете застосовувати препарат Фіприст® Комбо для лікування самок у період вагітності і лактації.

Чи можу я використовувати препарат Фіприст® Комбо для лікування цуценят і кошенят?

Розчин Фіприст® Комбо можна застосовувати для цуценят старше 8 тижнів або вагою 2 кг та більше, а також для кошенят старше 8 тижнів або вагою 1 кг та більше. Попросіть свого ветеринара призначити препарат у формі спрею, який можна використовувати для захисту цуценят та кошенят, віком від 2 днів. Препарат «Фіприст Комбо» також призначений для тхорів старше 6 місяців.

Чи впливає вода на ефективність препарату Фіприст® Комбо?

Розчин Фіприст® Комбо всмоктується в шкіру і не вимивається дощем та водою. Однак, щоб досягти максимального ефекту, не мийте свого вихованця за два дні до та через два дні після лікування, а потім не частіше одного разу на тиждень.

Як часто слід застосовувати Фіприст® Комбо?

Фіприст® Комбо захищатиме оброблену тварину протягом одного місяця. Захист від кліщів необхідний протягом усього сезону активності кліща, коли температура не опускається нижче 4 ° C. Блохи активні цілий рік, тому від них рекомендується цілорічний захист.

Яку дозу препарату Фіприст® Комбо слід вибрати для лікування свого улюбленця?

Препарат Фіприст® Комбо доступний у чотирьох концентраціях для собак та одній концентрації для котів та тхорів. Виберіть правильну дозу для вашої собаки з урахуванням ваги її тіла. Перед покупкою товару зважте собаку. Завжди використовуйте весь вміст однієї піпетки потрібної дози лише для однієї тварини задля досягнення бажаного ефекту. Не використовуйте одну піпетку на кількох тваринах, що живуть в одному домі. Пам’ятайте, неправильне використання може завдати більше шкоди, ніж користі.

Я лікував свого улюбленця препаратом Фіприст® Комбо, але все ще бачу бліх у своєму будинку. Чому?

Зараження блохами є складною проблемою, з якою потрібно ретельно боротися. В середньому зараження блохами лікують три місяці. У цей час дорослі блохи розвиваються з яєць, які були в зараженому оточенні на початку лікування. Вам слід лікувати свого улюбленця препаратом Фіприст® Комбо раз на місяць, принаймні три місяці поспіль. Завжди дотримуйтесь інструкцій виробника та прибирайте місця, де живе ваша тварина. Детальнішу інформацію можна знайти на вкладці «Блохи».

Часті запитання щодо кишкових паразитів у котів і собак

Як улюбленець заражається кишковими паразитами?

Тварини найчастіше заражаються через забруднену воду або їжу, а також облизуючи забруднену землю або лапи. Цуценята та кошенята зазвичай заражаються від матері ще в її утробі або під час грудного вигодовування у перші дні свого життя.

Як я дізнаюся, чи є у мого улюбленця кишкові паразити?

Стьожкові гельмінти живуть в організмі і їх важко помітити неозброєним оком. Помітити легку інфекцію практично неможливо. Якщо інфекція важка, паразитів можна помітити в калі або у блювоті. Іноді проглотиди стьожкових гельмінтів можна помітити навколо заднього проходу або приклеєними до шерсті улюбленця. Вони нагадують насіння огірків або зерна рису. Однією з ознак є скутування. Ознаки хронічної інфекції включають втрату ваги, втрату апетиту, тьмяну шерсть, загальну імунну недостатність, кров у калі, легкий постійний кашель та роздутий живіт (цуценята та кошенята).

Як часто слід проводити дегельмінтизацію свого улюбленця?

Дегельмінтизуйте собаку чи кота принаймні раз на три місяці, в деяких випадках дегельмінтизація необхідна щомісяця (наприклад, якщо тварини та маленькі діти живуть в одному домі).

Чи може людина заразитися кишковими паразитами?

Велика кількість кишкових паразитів є потенційно небезпечними для людини. Власники, які тісно контактують зі своїми домашніми улюбленцями, особливо схильні до ризику. Люди виступають лише проміжними господарями для паразитів. Яйця, з яких розвиваються личинки, можуть передаватися людям. Личинки мігрують до різних органів, спричиняючи серйозні пошкодження печінки, легенів або навіть оптичного нерва – потенційна причина сліпоти.

Як кишкова паразитна інфекція передається від собаки чи кота людині?

Заражена тварина виділяє яйця внутрішніх паразитів у навколишнє середовище зі своїм калом. Яйця липкі і часто чіпляються за шерсть. Звідти вони можуть впасти на землю. Якщо руки нечисті, яйця гельмінтів можна проковтнути.

Я помітив глистів у випорожненнях свого улубленця. Що я повинен зробити? Якщо в калі можна побачити глистів, зараження вже є важким. Дайте своєму улюбленцю протигельмінтний засіб якомога швидше. Пролікуйте свою тварину двічі з інтервалом у 14 днів (наприклад, Дехінел® для котів, Дехінел® Плюс для собак). Потім регулярно проводьте дегельмінтизацію свого улюбленця принаймні раз на три місяці.

Поширені питання про препарати Дехінел® для котів та Дехінел® Плюс

Яка різниця між препаратами?

Частка активних речовин у цих двох лікарських засобах різна, оскільки вони призначені для різних цільових видів. Дехінел® призначений для котів, а Дехінел® Плюс – для собак.

Для чого призначені ліки?

Вони призначені для лікування інвазій, що спричиняються широким спектром гельмінтів. Дехінел® – це протигельмінтний препарат для котів, а Дехінел® Плюс – для собак.

Який механізм дії препаратів?

Активні речовини вбивають кишкових паразитів в організмі собаки чи кота.

Який режим дозування препарату Дехінел® Плюс для собак?

Дехінел® Плюс: одна таблетка на 10 кг ваги

Дехінел® Плюс XL: одна таблетка на 35 кг ваги

Який режим дозування препарату Дехінел® для котів?

Дехінел: ½ таблетки на 2 кг ваги або 1 таблетка на 4 кг ваги

Як давати препарат Дехінел® своїй кішці або препарат Дехінел® Плюс своїй собаці?

Відкрийте рот улюбленця і покладіть таблетку на корінь язика тварини. Закрийте рот і обережно потримайте його закритим протягом декількох секунд, доки не переконаєтесь, що він проковтнув таблетку. Таблетку також можна давати під час їжі. Щоб полегшити процес дегельмінтизації собаки, зверніться до ветеринара щодо ароматизованих таблеток для собак Дехінел® Плюс.

Чи можу я застосовувати препарат Дехінел® Плюс для лікування самок у період вагітності та лактації?

Препарат Дехінел® Плюс можна безпечно застосовувати для лікування самок у останньому триместрі вагітності та в період лактації.

Чи можу я також використовувати препарат Дехінел® для лікування самок котів у період вагітності та лактації?

Препарат Дехінел® для котів не можна застосовувати у період вагітності через відсутність данних про вплив препарату на цю групу тварин. Однак ви можете сміливо застосовувати препарат Дехінел® в період лактації.